Organization Calendar (Erie North Shore Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 18, 2020-Nov 07, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 18Oct 19Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24
Tier 2
U8 (Novice Minor Group I1) & U8 (Novice Minor Group I2)
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Tier 2
U8 (Novice Minor Group I3) & U8 (Novice Minor Group I4)
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
Tier 2
U9 (Novice Group J1) & U9 (Novice Group J2)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
Tier 2
U9 (Novice Group J3) & U9 (Novice Group J4)
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
Tier 2
U11 (Atom Group K1) & U11 (Atom Group K2)
12:00 PM-12:50 PM
Shared Practice
Tier 2
U11 (Atom Group K3) & U11 (Atom Group K4)
1:00 PM-1:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U11 (Atom - Group B)
1:00 PM
vs. Essex Ravens
Harrow Arena [Erie 2]
Tier 2
U11 (Atom Group K5) & U11 (Atom Group K6)
2:00 PM-2:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U13 (Peewee - Group D)
2:00 PM
vs. Group Play
Harrow Arena [Team 2 vs 3]
Tier 3
IP1
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Tier 3
IP2
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Tier 2
U15 (Bantam Group M3) & U15 (Bantam Group M4)
5:00 PM-5:50 PM
Exhibition Game
Tier 2
U15 (Bantam Group M1) & U15 (Bantam Group M2)
6:00 PM-6:50 PM
Exhibition Game
Tier 2
U18 (Midget Group N1) & U18 (Midget Group N2)
7:00 PM-7:50 PM
Exhibition Game
Tier 1
U12 (Minor Peewee - Group C)
7:30 PM
@ Group Play
Tier 2
U18 (Midget Group N3) & U18 (Midget Group N4)
8:00 PM-8:50 PM
Exhibition Game
Tier 1
U13 (Peewee - Group D)
8:30 PM
@ Group Play
Skill Dev
Erie Skills
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Tier 1
U14 (Minor Bantam - Group E)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Tier 1
U10 (Minor Atom - Group A)
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Tier 1
U12 (Minor Peewee - Group C)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Tier 1
U14 (Minor Bantam - Group E)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Tier 1
U16 (Minor Midget - Group G)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Tier 1
U18 (Midget - Group H)
9:00 PM
vs. Group Play
Tier 1
U11 (Atom - Group B)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Tier 1
U13 (Peewee - Group D)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Tier 1
U11 (Atom - Group B)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Tier 1
U15 (Bantam - Group F)
6:00 PM
@ Group Play
Tier 1
U13 (Peewee - Group D)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Tier 2
U15 (Bantam Group M1) & U15 (Bantam Group M2)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U16 (Minor Midget - Group G)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Tier 1
U18 (Midget - Group H)
9:00 PM-10:20 PM
Practice
Tier 1
U10 (Minor Atom - Group A)
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Tier 1
U12 (Minor Peewee - Group C)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Tier 2
U13 (Peewee Group L1) & U13 (Peewee Group L2)
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
Tier 2
U13 (Peewee Group L3) & U13 (Peewee Group L4)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U11 (Atom - Group B)
8:00 PM
@ Essex Ravens
Tier 1
U14 (Minor Bantam - Group E)
8:30 PM
@ Group Play
Tier 1
U15 (Bantam - Group F)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Tier 1
U16 (Minor Midget - Group G)
9:30 PM
@ Group Play
Tier 2
U11 (Atom Group K1) & U11 (Atom Group K2)
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Tier 2
U11 (Atom Group K3) & U11 (Atom Group K4)
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
Tier 2
U11 (Atom Group K5) & U11 (Atom Group K6)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
Tier 2
U13 (Peewee Group L1) & U13 (Peewee Group L2)
11:00 AM-11:50 AM
Exhibition Game
Tier 2
U13 (Peewee Group L3) & U13 (Peewee Group L4)
12:00 PM-12:50 PM
Exhibition Game
Tier 1
U11 (Atom - Group B)
12:00 PM
@ Southpoint Capitals
Tier 2
U9 (Novice Group J1) & U9 (Novice Group J4)
1:00 PM-1:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U12 (Minor Peewee - Group C)
1:00 PM
@ Group Play
Tier 2
U9 (Novice Group J3) & U9 (Novice Group J2)
2:00 PM-2:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U16 (Minor Midget - Group G)
2:00 PM
@ Group Play
Tier 3
IP1
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Tier 1
U13 (Peewee - Group D)
3:30 PM
@ Group Play
Tier 3
IP2
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Tier 1
U18 (Midget - Group H)
4:30 PM
@ Group Play
Tier 3
IP3
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Tier 1
U10 (Minor Atom - Group A)
5:00 PM
vs. Erie North Shore
Harrow Arena [Erie 1 vs Erie 2]
Tier 2
U8 (Novice Minor Group I1) & U8 (Novice Minor Group I2)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U12 (Minor Peewee - Group C)
6:00 PM
vs. Group Play
Harrow Arena [Team 1 vs 3]
Tier 1
U15 (Bantam - Group F)
6:00 PM
@ Group Play
Tier 2
U8 (Novice Minor Group I3) & U8 (Novice Minor Group I4)
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U14 (Minor Bantam - Group E)
7:00 PM
vs. Group Play
Harrow Arena [Team 1 vs 4]
Tier 2
U18 (Midget Group N1) & U18 (Midget Group N2)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Tier 2
U15 (Bantam Group M3) & U15 (Bantam Group M4)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Tier 2
U18 (Midget Group N3) & U18 (Midget Group N4)
9:00 PM-9:50 PM
Shared Practice
Oct 25Oct 26Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31
Tier 3
IP1
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Tier 3
IP2
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Tier 3
IP3
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Tier 2
U8 (Novice Minor Group I1) & U8 (Novice Minor Group I2)
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
Tier 2
U9 (Novice Group J1) & U9 (Novice Group J4)
12:00 PM-12:50 PM
Shared Practice
Tier 2
U9 (Novice Group J3) & U9 (Novice Group J2)
1:00 PM-1:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U11 (Atom - Group B)
1:00 PM
vs. Essex Ravens
Harrow Arena [Erie 1]
Tier 2
U11 (Atom Group K1) & U11 (Atom Group K2)
2:00 PM-2:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U13 (Peewee - Group D)
2:00 PM
vs. Group Play
Harrow Arena [Team 4 vs 5]
Tier 2
U11 (Atom Group K3) & U11 (Atom Group K4)
3:00 PM-3:50 PM
Shared Practice
Tier 2
U11 (Atom Group K5) & U11 (Atom Group K6)
4:00 PM-4:50 PM
Shared Practice
Tier 2
U15 (Bantam Group M1) & U15 (Bantam Group M3)
5:00 PM-5:50 PM
Exhibition Game
Tier 2
U15 (Bantam Group M2) & U15 (Bantam Group M4)
6:00 PM-6:50 PM
Exhibition Game
Tier 2
U18 (Midget Group N1) & U18 (Midget Group N3)
7:00 PM-7:50 PM
Exhibition Game
Tier 1
U12 (Minor Peewee - Group C)
7:30 PM
@ Group Play
Tier 2
U18 (Midget Group N2) & U18 (Midget Group N4)
8:00 PM-8:50 PM
Exhibition Game
Tier 1
U13 (Peewee - Group D)
8:00 PM
@ Group Play
Tier 1
U15 (Bantam - Group F)
9:00 PM
@ Group Play
Tier 1
U14 (Minor Bantam - Group E)
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Tier 1
U10 (Minor Atom - Group A)
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Tier 1
U12 (Minor Peewee - Group C)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Tier 1
U14 (Minor Bantam - Group E)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Tier 1
U16 (Minor Midget - Group G)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Tier 1
U18 (Midget - Group H)
9:00 PM
vs. Group Play
Tier 1
U11 (Atom - Group B)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Tier 1
U13 (Peewee - Group D)
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Tier 1
U15 (Bantam - Group F)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Tier 1
U11 (Atom - Group B)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Tier 1
U13 (Peewee - Group D)
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Tier 2
U15 (Bantam Group M1) & U15 (Bantam Group M2)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U16 (Minor Midget - Group G)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Tier 1
U18 (Midget - Group H)
9:00 PM-10:20 PM
Practice
Tier 1
U10 (Minor Atom - Group A)
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Tier 1
U12 (Minor Peewee - Group C)
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Tier 1
U14 (Minor Bantam - Group E)
8:30 PM
@ Group Play
Tier 1
U15 (Bantam - Group F)
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Tier 1
U16 (Minor Midget - Group G)
9:30 PM
@ Group Play
Tier 2
U11 (Atom Group K1) & U11 (Atom Group K2)
8:00 AM-8:50 AM
Shared Practice
Tier 2
U11 (Atom Group K3) & U11 (Atom Group K4)
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
Tier 2
U11 (Atom Group K5) & U11 (Atom Group K6)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
Tier 2
U13 (Peewee Group L1) & U13 (Peewee Group L2)
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
Tier 1
U11 (Atom - Group B)
12:00 PM
@ Essex Ravens
Tier 2
U9 (Novice Group J1) & U9 (Novice Group J4)
1:00 PM-1:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U12 (Minor Peewee - Group C)
1:00 PM
@ Group Play
Tier 1
U16 (Minor Midget - Group G)
2:00 PM
vs. Group Play
Tier 2
U9 (Novice Group J3) & U9 (Novice Group J2)
3:00 PM-3:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U13 (Peewee - Group D)
3:30 PM
@ Group Play
Tier 2
U8 (Novice Minor Group I1) & U8 (Novice Minor Group I2)
4:00 PM-4:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U18 (Midget - Group H)
4:30 PM
@ Group Play
Tier 2
U8 (Novice Minor Group I3) & U8 (Novice Minor Group I4)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U10 (Minor Atom - Group A)
5:00 PM
vs. Southpoint Capitals
Harrow Arena [Erie 2]
Tier 1
U12 (Minor Peewee - Group C)
6:00 PM
vs. Group Play
Harrow Arena [Team 1 vs 2]
Tier 1
U14 (Minor Bantam - Group E)
6:00 PM
@ Group Play
Tier 2
U15 (Bantam Group M3) & U15 (Bantam Group M4)
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U15 (Bantam - Group F)
7:00 PM
vs. Group Play
Harrow Arena [Team 1 vs 4]
Tier 2
U18 (Midget Group N1) & U18 (Midget Group N2)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Tier 2
U18 (Midget Group N3) & U18 (Midget Group N4)
9:00 PM-9:50 PM
Shared Practice
Nov 01Nov 02Nov 03Nov 04Nov 05Nov 06Nov 07
Tier 3
IP1
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Tier 3
IP2
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Tier 3
IP3
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Tier 2
U8 (Novice Minor Group I3) & U8 (Novice Minor Group I4)
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
Tier 2
U9 (Novice Group J1) & U9 (Novice Group J4)
12:00 PM-12:50 PM
Shared Practice
Tier 2
U9 (Novice Group J3) & U9 (Novice Group J2)
1:00 PM-1:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U11 (Atom - Group B)
1:00 PM
vs. Southpoint Capitals
Harrow Arena [Erie 1]
Tier 2
U11 (Atom Group K1) & U11 (Atom Group K2)
2:00 PM-2:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U13 (Peewee - Group D)
2:00 PM
vs. Group Play
Harrow Arena [Team 3 vs 5]
Tier 2
U11 (Atom Group K3) & U11 (Atom Group K4)
3:00 PM-3:50 PM
Shared Practice
Tier 2
U11 (Atom Group K5) & U11 (Atom Group K6)
4:00 PM-4:50 PM
Shared Practice
Tier 1
U10 (Minor Atom - Group A)
6:30 PM
@ Essex Ravens
Tier 1
U12 (Minor Peewee - Group C)
7:30 PM
@ Group Play
Tier 1
U13 (Peewee - Group D)
8:00 PM
@ Group Play
Tier 1
U15 (Bantam - Group F)
9:00 PM
@ Group Play
Tier 1
U18 (Midget - Group H)
9:00 PM
vs. Group Play
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from erienorthshorehockey.com on Thursday, October 22, 2020 at 7:19 AM